2019 Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Yeni yılda okulların kapanması ile birlikte insanlar evden eve nakliyat fiyatlarını araştırmaya başlamış görünüyor. 2019 yılı nakliye fiyatlarını incelediğimizde 2018 yılına göre ortalama %30 oranında bir artış görünüyor. İstanbuldan Ağrıya 2018 yılında 3500 liraya taşımacılık işlemleri gerçekleştirilirken bu rakam bu yıl 4500 bandına kadar yüselmiştir.

Fiyatların artış göstermesinin en büyük nedeni sektörel ihtiyaçlardaki maliyet artışları. Mazotun fiyatı, ambalajlama malzemesi fiyatı ve işçilik rakamlarındaki artışlar sadece evden eve nakliyat sektörünü değil tüm nakliyat sektörünü etkilemiştir.

Şehiriçi evden eve nakliyat fiyatları çok fazla artış göstermemiş olsa da şehirlerarasında fiyat artışları gerçekten de çok fazla olmuştur. Fiyat artışları ile ilgili her ne kadar nakliye şirketlerinin fırsatçılık yaptığı söylense de hayat pahalılığını birçoğumuz gözlemlemekteyiz.

Şehirlerarası Nakliyat Fiyatları

Okulların kapanması ile birlikte şehirlerarası yapılacak olan taşımacılıklara rağbet artış göstermektedir. Müşterilerden en çok alınan tepki fiyatların çok fazla artmış olmasıdır ki bu artışlardan müşteri doğrudan etkilenmektedir.

İşçilik rakamlarındaki artık işe neredeyse %50 seviyesinde gerçekleşmiştir ki bu sefiye piyasa şartlarına göre kabul edilebilir bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.