Şehiriçi Evden Eve Nakliyat Nedir?

Nakliye şirketlerinin belli bir kısmı şehiriçi nakliyat hizmeti sağlarken bir kısmı sadece şehirler arası taşımacılık hizmeti sağlamaktadır. Peki ama bunun sebebi nedir diye kendinize sorr gibisiniz. Her nakliye şirketinin kendine göre bir uzmanlık alanı vardır. Kimi nakliye şirketi kamyonunu şehirler arası yola gönderirken bir diğer şirket ise tüm kamyonlarını akşam saatlerinde garajında görmek ister.

Şehiriçi evden eve nakliyat

Şehiriçi diye tabir ettiğimi hizmet türü bir ilin kendi il sınırları içerisinde yapılan taşımacılıktır. Örnek verecek olursak İstanbul Kartal’dan İstanbul Küçükçekmeceye yapılacak olan taşımacılık şehiriçi bir taşımacılıktır. Şehiriçi taşımacılıklarda mesafenin bir önemi yoktur. Mersin merkez ile anamur arası 230 km olup bugün Ankara ile Kırşehir arasındaki mesafeden daha uzak bir mesafeye sahip olmasına karşın şehiriçi olarak adlandırılır.

Şehiriçi taşımacılıkları genellikle küçük ebatlara sahip olan ve manevra kabiliyeti yüksek kamyon veya kamyonetler ile gerçekleştirilirken şehirer arası taşımacılıklar büyük kamyonlar veya tırlar ile gerçekleştirilip 3 ve üzeri ev eşyası taşımacılığı gerçekleştirilmektedir.

Kısacası bir şehrin kendi il sınırları içerisinde yapılan taşımacılıklara şehiriçi diye tabir edilirken farklı il sınırlarına sahip iki nokta arasında yapılan taşımacılıklara şehirler arası denir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir