Evden Eve Nakliyat Şikayetleri

Bugün Türkiye genelindeki tüm evden eve nakliyat şikayetleri neredeyse her zaman korsan taşımacılıkla alakalıdır. Her iş her zaman uzmanlık gerektirir lakin nakliye sektöründe uzmanlık diğer sektörlere göre çok daha önemlidir çünkü hem sizin için maddi & manevi değeri yüksek eşyalarınızın emanet ettiğiniz bir alan hem de ağır yük taşıma sırasında uzmanlık kazaların önüne geçer… yani maddi kayıpların ötesinde can kayıplarının bile yaşanabileceği bir sektördür nakliyat sektörü.

Uzmanlık nakliyecilik işinde nasıl kendisini belli eder? Aslında uzmanlık tabii ki nakliyecilik şirketleri içinde senelerin çalışmasına, ekip & ekipmana bakar ama bu sektörde hizmet verebilmek için firmaların devlet tarafından onaylanmış bir K belgelendirme sisteminden geçmesi gerekmektedir. K1, 2, 3 ya da hangisiyse… bu durum genelde taşımayı hedefledikleri yükün cinsi ve mesafeye (şehir içi & dışı) şeklinde kontrol edilerek belirlenir.

Yani K belgeli bir kurumla çalışmak en az yeterlilik seviyesinde olduğunu gösterir o kurumun nakliye alanında ama bu belgelendirmeler +önemlidir çünkü nakliye şirketlerinin fatura kesmesine neden olur. Bu faturalar aynı zamanda nakliyat sözleşmesi olarak adlandırılabilir. Sizin ödemeniz gereken tutarı sabit tutar ve garanti eder ki birde nakliye işlemi sırasında tabii ki kimse kaza olsun istemez ama eğer olursa… maddi kayıpları sizin üstlenmemenizi de sağlar.

Yasal olarak haklarınızı aramak ve ödeyeceğiniz ücreti garanti etmek için bu durum önemlidir. Bir de en önemli durum sizin için tabii ki dolandırıcılarla muhatap olmamak. Dolandırıcılık nakliye sektöründe eşyaları alıp & kaçmak değildir gerçi bu gibi durumlar da sıklıkla başa gelebiliyor ama dolandırıcılık faaliyetleri bu sektörde aslında sizden başta istenilen fiyatın süreli artırılması olabilir ve aynı zamanda… meydana gelen kazalardan oluşan maddi kaybın karşılanması da bu sektörde dolandırıcılık girişimidir çünkü yasal olarak bu sorumluluk her zaman evden eve nakliyat şirketlerine aittir. Dilerseniz sizleri bu şirketler içinden en uygun rakamlıları ile bir araya getirelim ne dersiniz? Tabi ki her zaman en kaliteli hizmeti almanız için bu durum önemlidir ve bu platform da bunun için var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.